Оцінка роботи академії

Актуально

Кафедра травматології та ортопедії

Загальні відомості про кафедру

Кафедра травматології та ортопедії розміщена на базі КНП "Міська лікарня №9" ЗМР за адресою м.Запоріжжя, вул. Щаслива, 1. Базою кафедри є ортопедо-травматологічне відділення (90 ліжок), відділеня кістково-гнійної хірургії (60 ліжок), а також приватна лікарня "Вітацентр" - центр естетичної ортопедії, артрології та спортивної травми (20 ліжок).

Контакти: 224-37-60 секретар-лаборант, 224-37-63  - завідувач кафедри.

Очолює кафедру: к.мед.н., доцент Трибушний Олег Володимирович

Співпрацівники кафедри

-         к.мед.н., доцент  Кляцкий Юрій Пантелійович;

-         к.мед.н., доцент Труфанов Іван Іванович.

-         к.мед.н., асистент Баніт Олег Васильович

Навчальна робота кафедри

На кафедрі проводиться підготовка:

-  лікарів-інтернів за фахом травматологія та ортопедія, термін навчання 2 роки;

-  специалізація та стажування  за фахом травматологія та ортопедія;

-  підвищення кваліфікації для лікарів ортопедів-травматологів лікарень та поліклінік, лікарів загальної практики та сімейної медицини.

Календарний план навчання на кафедрі на 2019 рік

1

Діагностика та лікування пошкоджень та захворювань опорно-рухового апарату в практиці сімейного лікаря. Сімейні лікарі, ортопеди-травматологи, хірурги лікарень і поліклінік. (Виїзний цикл).

ТУ

1

18

02.01-31.01

2

Сучасні технології відновлювального лікування при патології кісток та суглобів. Ортопеди-травматологи, хірурги лікарень і поліклінік.

ТУ

1,5

18

01.02-19.03

3

Проблема ускладнень та відновлювальне лікування при патології кісток та суглобів. Ортопеди-травматологи, хірурги лікарень.

ТУ

1

18

19.03-17.04

4

Передатестаційний цикл. Лікарі-ортопеди-травматологи.

ПАЦ

1

18

17.04-16.05

5

Відновлювальне лікування наслідків травматичних пошкоджень та ортопедичних захворювань опорно-рухового апарату. Ортопеди- травматологи, хірурги лікарень і поліклінік, сімейні лікарі.

ТУ

1,5

6

17.05-02.07

6

Діагностика та лікування пошкоджень та захворювань опорно-рухового апарату в практиці сімейного лікаря. Сімейні лікарі, ортопеди-травматологи, хірурги лікарень і поліклінік. (Виїзний цикл).

ТУ

1,5

12

17.05-02.07

7

Оперативні та консервативні технології лікування переломів кісток та пошкоджень суглобів. Ортопеди-травматологи, хірурги лікарень і поліклінік.

ТУ

1,5

6

02.09-16.10

8

Діагностика та лікування пошкоджень та захворювань опорно-рухового апарату в практиці сімейного лікаря. Сімейні лікарі, ортопеди-травматологи, хірурги лікарень і поліклінік. (Виїзний цикл).

ТУ

1,5

12

02.09-16.10

9

Передатестаційний цикл. Лікарі-ортопеди-травматологи.

ПАЦ

1

18

16.10-14.11

10

Відновлювальне лікування наслідків травматичних пошкоджень та ортопедичних захворювань опорно-рухового апарату. Ортопеди- травматологи, хірурги лікарень і поліклінік, сімейні лікарі.

ТУ

1,5

6

15.11-31.12

11

Питання травматології та ортопедії в практиці сімейного лікаря. Ортопеди-травматологи, хірурги лікарень і поліклінік,сімейні лікарі.

ТУ

1,5

12

15.11-31.12

   

Для забезпечення навчального процесу на кафедрі є лекційна зала на 50 місць, 4 навчальні кімнати, достатня кількість навачальної інформації за всіма розділами ортопедії та травматології, а саме таблиці, рентгенграми, відеофільми, учбові посібники в електроному вигляді з можливістю дистанційного навчання. Для забезпечення навчального процесу лекційна зала оснащена мультимедійним проектором.

Учбові кімнати оснащені сучасними навчально-методичними матеріалами візуалізації, контролю проміжного та заключного контролю засвоєння матеріалу, симуляційні набори для відпрацювання практичних навичок етапів оперативного втручання на муляжах кісток скелету, тематичні набори рентгенограм, комплекти ситуаційних задач, методичні розробки та посібники, відеоматеріали з технік репозиції переломів та вивихів, остеосинтезу, ендопротезування та артроскопії при патології та травмах різних кісток та суглобів.

Наукова діяльність

Основними напрямками науково-дослідницької діяльності кафедри є:

  • лікування пошкоджень кісток і суглобів та їх наслідків;
  • лікування внутрішньосуглобових переломів за методикою кафедри; 
  • консервативне та оперативне лікування захворювань опорно-рухового апарату;
  • впровадження репаративних технологій при різних видах травм та захворювань опорно-рухового апарату;
  • лікування гнійно-запальних ускладнень кісткової тканини після остеосинтезу та ендопротезування великих суглобів;
  • лікування внутрішньосуглобових переломів нижніх кінцівок у хворих на цукровий діабет;
  • ортопедичне лікування ускладненного синдрому діабетичної стопи;
  • оптимізація репаративного остеогенезу в умовах множинної травми з домінуючим пошкодженням тазового кільця.

За останні роки співпрацівниками кафедри опубліковані наступні навчально-методичні посібники:

Детальніше...

Лікувальна робота

Кафедра травматології та ортопедії розміщена на базі КНП "Міська лікарня №9" ЗМР за адресою м.Запоріжжя, вул. Щаслива, 1. Базою кафедри є ортопедо-травматологічне відділення (90 ліжок), відділеня кістково-гнійної хірургії (60 ліжок), а також приватна лікарня "Вітацентр" - центр естетичної ортопедії, артрології та спортивної травми (20 ліжок). Клініка забезпечена 6 плановими операційними, 2 ургентними оперційними, 3 перев*язувальними, 3 гіпсовими залами. Дві артроскопічні стійки для виконання мініінвазивних операцій на великих суглобах. Операційні оснащені електроно-оптичним перетворювачем.

Все це дозволяє в повному обсязі забезпечити лікарів-слухачів та лікарів-інтернів тематичними хворими для виконання навчальної програми, безпосередьої участі у оперативних втручаннях та подальшому лікуванні пацієнтів.

Детальніше...

Новости кафедры

 

30.03.18 кафедра травматології та ортопедії в аудиторії №2 адміністративного корпусу ЗМАПО провела школу-семінар для ортопедів-травматологів Запорізької області. Тема школи-семінару "Сучасне застосування апаратів зовнішньої фіксації в травматології та ортопедії".

 

 

 

 

Новини кафедри

Cпівробітники академії (к.мед.н. Милиця К.М. та к.мед.н. Труфанов І.І.) в рамках спільного Україно-Канадського проекту за підтримки МОЗ України взяли участь у 4х денному тренінгу Trauma and Disaster Team Response Cource, де отримали сертифікати, які засвідчують вміння надати кваліфіковану допомогу CPR за системою BLS (Basic Life Support). В сучасному світі, щоденно відбуваються техногенні катастрофи, масові дорожньо-транспортні аварії, терористичні атаки та озброєні конфлікти, які несуть за собою масові жертви. Тому надзвичайно гостро стоїть питання надання невідкладної кваліфікованої допомоги. Також травма є основною причиною превентивних смертей та каліцтва у осіб молодого віку. Тому дуже важливо вміти своєчасно та компетентно надавати допомогу травмованим та вміти ліквідувати наслідки надзвичайних ситуацій. Протягом курсу навчання проходило за сучасною Канадською програмою, яка поєднувала в собі теоретичні знання, відпрацювання практичних навичок, та, що найважливіше, відпрацювання роботи в команді, адже при надходженні великої кількості пацієнтів, а особливо пацієнтів з політрамвою, слід задіювати спеціалістів з різних фахів: лікарів швидкої, хірургів різних спеціальностей(нейро-, торакальних-, судинних-), травматологів, реаніматологів, які мають вчасно, злагоджено та з найбільшою ефективністю взаємодіяти. Ми мали змогу перейняти багатий досвід канадських колег, стосовно організації допомоги на догоспітальному етапі, та в умовах Emergency Department. Загалом тренінг був надзвичайно корисний. Ми сподіваємось на подальшу співпрацю з фахівцями McGill University Health Center. Та плануємо проведення тренінгів в стінах нашої академії.