Оцінка роботи академії

Актуально

Кафедра очних хвороб

КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН ЦИКЛІВ НА КАФЕДРІ ОЧНИХ ХВОРОБ НА 2018 Р.

Цикл

 

К-ть

Термін

1

Інноваційні  методи діагностики та лікування в офтальмології. Офтальмологи лікарень і поліклінік, лікарі-офтальмологи дитячі, сімейні лікарі (Виїзний цикл, м.Дніпропетровськ)

ТУ

1,5

02.01-15.02

2

ПАЦ. Лікарі-офтальмологи, лікарі-офтальмологи дитячі

ПАЦ

1

15.02-16.03

3

Спеціалізація. Дитяча офтальмологія. Лікарі-офтальмологи

Спец.

2

01.03-01.05

4

Судинна патологія органу зору. Офтальмологи лікарень і поліклінік. (Виїзний цикл, м.Херсон)

ТУ

1

16.03-16.04

5

Глаукома. Офтальмологи лікарень і поліклінік

ТУ

1

16.04-15.05

6

Інноваційні  методи діагностики та лікування в офтальмології. Офтальмологи лікарень і поліклінік, лікарі-офтальмологи дитячі, сімейні лікарі

ТУ

1,5

15.05-29.06

7

Інноваційні  методи діагностики та лікування в офтальмології. Офтальмологи лікарень і поліклінік, лікарі-офтальмологи дитячі, сімейні лікарі (Виїзний цикл, м.Хмельницький)

ТУ

1,5

03.09-17.10

8

ПАЦ. Лікарі-офтальмологи, лікарі-офтальмологи дитячі

ПАЦ

1

17.10-15.11

9

Інноваційні  методи діагностики та лікування в офтальмології. Офтальмологи лікарень і поліклінік, лікарі-офтальмологи дитячі, сімейні лікарі

ТУ

1,5

15.11-31.12

       

 

Досягнення кафедри

На сьогоднішній день кафедра має більше 350 наукових робіт, більше 20 авторських свідоцтв і патентів на винаходи, монографію «Первинна глаукома. Новий погляд на стару проблему».  Серед наукових інтересів кафедри очних хвороб останнього десятиліття слід зазначити діагностику і лікування глаукоми, дистрофічних захворювань сітківки і зорового нерва, рогівки, сучасні методи хірургії катаракти, глаукоми..

Детальніше...

Історія кафедри

 

На стыке годов 2013-2014 гг. исполнилось 55 лет с основания кафедры глазных болезней Запорожской медицинской академии последипломного образования.

Описывая историю кафедры, конечно же, хотелось бы вспомнить о развитии всей глазной службы в Запорожье, о ее истоках, о значении нашей кафедры в развитии этой службы.

Детальніше...

вступ


ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

 

 

Цикли навчання

  • Спеціалізація
  • ПАЦ
  • Цикл ТУ «Оптометрія на сучасному етапі»
  • ТУ «Глаукома»
  • ТУ «Інноваційні методи діагностики та лікування в офтальмології»
  • ТУ «Вибрані питання дитячої офтальмології»
  • ТУ «Травматичні ушкодження ока»
  • ТУ «Судинна патологія органа зору»

Діяльність

Професорсько-викладацький склад кафедри бере активну участь в лікувально-діагностичній діяльності офтальмологічних клінік міста.

Організаційно-методичні заходи включають активну роботу по вдосконаленню офтальмологічної допомоги населенню області, систематичне вдосконалення роботи реґіонарних центрів (мікрохірургічного і глаукомного).

Лікувально-консультативна робота полягає у планових обходах і консультаціях завідувача кафедрою, щотижневих консультацій лікарів-офтальмологів м. Запоріжжя, області і підшефних регіонів, лікувальної діяльності на базах кафедри (співробітниками кафедри виконується більше 1600 мікрохірургічних операцій щорічно).

Кафедрою здійснюється підвищення кваліфікації медичних працівників - щорічне проходження циклів удосконалення лікарями - офтальмохірургами і окулістами поліклінік міста, активна участь в підготовці і проведенні засідань Запорізького суспільства офтальмологів,  клінічних конференцій, підготовка кадрів через клінічну інтернатуру і ординатуру, аспірантуру.

Щорічно за участю кафедри в діяльність профільних лікувальних установ міста і області впроваджуються нові методи діагностики і лікування патологи органу зору.

Науковий напрямок кафедри

Тема

Керівник

Терміни

1.

«Особливості хірургічного лікування катаракти, глаукоми та інших захворювань органа зору в залежності від вікових змін та з урахуванням морфо-функціональних та клініко-біохімічних факторів їх розвитку»

Завгородня

Н.Г.,

зав.каф.

2014-2018

2

«Розробка та удосконалення нових методів хірургічного лікування глаукоми»

Завгородня

Н.Г.,

зав. каф

2015-2017

 

Досягнення кафедри

На сьогоднішній день кафедра має більше 350 наукових робіт, більше 20 авторських свідоцтв і патентів на винаходи, монографію «Первинна глаукома. Новий погляд на стару проблему».  Серед наукових інтересів кафедри очних хвороб останнього десятиліття слід зазначити діагностику і лікування глаукоми, дистрофічних захворювань сітківки і зорового нерва, сучасні методи фізіотерапії різноманітних захворювань органу зору (лазеротерапія, рефлексотерапія, ультразвукова терапія).

Клінічні бази

- Центр мікрохірургії ока на базі ЗОКЛ, що включає: очне відділення - 23 ліжок, відділення катарактальної та вітреоретинальної хірургії - 22 ліжок;

- Очне відділення ЗОДЛ - 40 ліжок;

- КУ Запорізький обласний ендокринний диспансер (амбулаторно-полікдінічний відділ)

- Очне відділення на базі КУ Бердянської лікарні -20 ліжок.

- Очне відділення ЦРЛм. Пологи

Детальніше...