Оцінка роботи академії

Актуально

Навчально-методична робота

Постійно діючий виїзний семінар з навчально-методичної роботи для завучів кафедр ДЗ „ЗМАПО МОЗ України”

 23 жовтня 2018 року на базі кафедри медицини невідкладних станів відбувся постійно діючий виїзний семінар з навчально-методичної роботи для завучів кафедр ДЗ „ЗМАПО МОЗ України”.

 

     Основною метою семінару було ознайомлення учасників з діяльністю кафедри МНС та умовами підготовки різних категорій слухачів.

 

   

 

В програмі семінару розглядалися такі питання:

  1. Стан навчально-методичної роботи на кафедрі медицини невідкладних станів

Доповідач – завуч кафедри к.мед.н. доцент Поталов С.О.

  1. Особливості навчання військовослужбовців.

Доповідач – доцент кафедри медицини невідкладних станів к.мед.н. доцент Серіков К.В.

  1. Про роботу симуляційного центру з надання екстреної допомоги.

Доповідач – асистент кафедри к.мед.н. Лелюк Д.В.

  1. Поточні питання

       Привітала учасників семінару проректор з науково-педагогічної, методичної та виховної роботи, д.мед.н. професор Дмитрієва С.М. У своєму виступі вона відмітила, що в сучасних умовах реформи екстреної медичної допомоги важливе значення набуває використання інтерактивних технологій  спрямованих на оволодіння лікарями клінічними навичками за допомогою манекенів та симуляторів. Вона наголосила на необхідності застосування симуляційних технологій зокрема на післядипломному етапі. 

          Кафедра МНС забезпечує післядипломну освіту і професійну підготовку лікарів екстреної медичної допомоги. Завідуючий кафедри професор Голдовський Б.М. зазначив, що на кафедрі створені всі умови для ефективного навчання і перепідготовки лікарів нереанімаційних спеціальностей. Організовуються курси першої долікарської допомоги при зупинці серцевої діяльності для поліції, пожежних та інших спеціальностей, які пов'язані з медициною, а так само військових.

 


       В своїй доповіді завуч кафедри к.мед.н. доцент Поталов С.О. презентував навчально-методичну роботу: напрямки діяльності, виконання плану комплектації, особливості організації навчання. На кафедрі велику роль відводять використанню технічних засобів навчання, зокрема симуляторам: тренажери для відпрацювання техніки відновлення прохідності дихальних шляхів і серцево-легеневої реанімації; педіатричні фантоми; тренажери для надання невідкладної медичної допомоги при травмі тощо (доповідь).

 

           Разом з тим з 2014 року кафедра бере активну участь в підготовці  військовослужбовців збройних сил і Національної гвардії України та волонтерів наданню першої медичної допомоги. Про особливості навчання військовослужбовців доповів доцент кафедри медицини невідкладних станів к.мед.н. доцент Серіков К.В. (доповідь).

 

         Про роботу симуляційного центру з надання екстреної допомоги доповів асистент кафедри к.мед.н. Лелюк Д.В. (доповідь). Центр вже розпочав свою роботу. Одним з найбільш реалістичних манекенів, що використовується в роботі є комп'ютерний робот-тренажер «Тарас» українського виробництва. Він має чіткі анатомічні орієнтири і реалістичні відчуття компресії / вентиляції при навчанні правильній техніці виконання СЛР.

 

     Учасники семінару високо оцінили якість представленого матеріалу та можливість співпраці та використання у педагогічній діяльності симуляційних технологій. Вони взяли активну участь в обговоренні проблемних питань.

 

 

     Отже, на кафедрі МНС використовуються сучасні та класичні форми навчання від пасивних до інтерактивних, з допоміжним застосуванням елементів дистанційного навчання, що підвищує якість підготовки лікарів.

 

Фотозвіт семінару завучів