Оцінка роботи академії

Актуально

Навчально-методична робота

Семінар-тренінг «Екстрена медична допомога постраждалим при надзвичайних ситуаціях з високим ступенем загрози. Зміни в стандартах надання екстреної медичної допомоги від 2015 року»

 

     З метою реалізації Закону України «Про екстрену медичну допомогу» № 5403-VI від 02.10.2012 та за ініціативи МОЗ України, ДЗ «УНПЦЕМД та МК МОЗ України» у співпраці з ДЗ «ЗМАПО МОЗ України» та навчально-тренувальним відділом КУ «ТМО «ОЦЕМД та МК» ЗОР, 12 лютого 2016 року провів на базі академії тематичний семінар-тренінг «Екстрена медична допомога постраждалим при надзвичайних ситуаціях з високим ступенем загрози. Зміни в стандартах надання екстреної медичної допомоги від 2015 року».

 

 

 

     В рамках програми семінару були презентовані лекції та майстер-класи за участю провідних фахівців у галузі екстреної медичної допомоги та медицини невідкладних станів.

     Основні питання, які обговорювались на семінар-тренінгу:

  1. Стан та перспективи розвитку системи екстреної медичної допомоги в Україні.
  2. Особливості надання ЕМД постраждалим при високо небезпечних надзвичайних ситуаціях.
  3. Сучасні методи зупинки кровотечі на догоспітальному етапи  - особливості використання.
  4. Зміни до підходів в наданні екстреної медичної допомоги у світі.

     Працівники Е(Ш)МД та лікарі-інтерни ДЗ «ЗМАПО МОЗ України» мали змогу відпрацювати практичні навики зупинки кровотечі за допомогою джгутів, здійснення внутрішньокісткового доступу, тампонування рани, використання вузлових джгутів, допомогу постраждалим при відкритих ранах грудної клітки, забезпечення прохідності дихальних шляхів – конікотомію, іммобілізацію постраждалих за допомогою сучасних засобів.

 

     Лікарі-інтерни кафедри медицини невідкладних станів ДЗ «ЗМАПО МОЗ України» брали участь в проведенні майстер-класу «Первинний огляд постраждалого при травмі» та «Проведення серцево-легеневої реанімації. ERC, 2015».

 

Етапи евакуації та надання першої медичної допомоги постраждалому в автомобільній катастрофі

 

Виконання внутрішньокісткових ін'єкцій за допомогою моделі ноги

Завдяки даній моделі можливо практикувати внутрішньокістковий доступ до проксимального відділу великої гомілкової кістки. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відпрацювання навиків надання першої медичної допомоги постраждалому.  Інтубація трахеї за допомогою ларингоскопа та ендотрахеальної трубки

 

      У відповідності до наказу МОЗ України від 07.07.2009 № 484, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 27.07.2009 № 693/16709, учасники семінару отримали сертифікати МОЗ України, які надають відповідну кількість балів для атестації на присвоєння (підтвердження) лікарської кваліфікаційної категорії.

 

Сайт КУ "ТМО "ОЦЕМД та МК" ЗОР: 

http://www.smp.zp.ua/?page_id=298

Відеоматеріали семінар-тренінгу: 

 https://www.youtube.com/channel/UCGRhVmQOFwRqVj-JRNimM2Q