Оцінка роботи академії

Актуально

Кафедра стоматології

ІСТОРІЯ КАФЕДРИ

     Кафедра стоматології організована у 1935 році у м. Одесі при Одеському інституті удосконалення лікарів. Першим її завідувачем був доцент Акбройт Яків Самуїлович.
У 1941 році кафедра припинила свою роботу у зв”язку з початком війни і відновила свою діяльність у 1944 році.
    Досвід, накопичений медициною у період Великої Вітчизняної війни, свідчив про необхідність розширення знань лікарів-стоматологів у питаннях щелепно-лицевої хірургії та травматології щелепно-лицевої області і тому у якості домоміжної бази кафедри з 1945 року почала використовуватися щелепно-лицева клініка Одеського науково-дослідного інституту стоматології, так як клініку щелепно-лицевої хірургії при Одеському науково-дослідному інституті стоматології очолював один із великих гуманістів та визначних корифеїв вітчизняної медицини – професор Франкерберг Борис Юхимович, котрий народився 1897 року у сім”ї залізничника. У 1919 році він закінчив Азербайджанський університет, а у 1923 році його вибирають завідувачем кафедри хірургії інституту удосконалення лікарів       Народного Комісаріату Азербайджана.У різні періоди роботи інституту у місті Одесі співробітниками кафедри були
кмн С.Я. Калюжний, кмн С.М. Кумейська, І.В. Бердюк.
   За період роботи кафедри в Одесі, тобто з 1935 по 1955 рік. Доцент Малевич Євгеній Степанович очолював кафедру стоматології з жовтня 1955 року по січень 1956 року. З другого півріччя 1956 року кафедру стоматології ЗДІУЛ очолує доцент Є.І. Гаврилов.
З 1974 по 1993 рік кафедру очолював професор Бердюк Ігор Васильович. Його наукові дослідження були присвячені знеболенню закисом азоту у стоматології та лікуванню природжених незрощень верхньої губи та піднебення. Кандидатську дисертацію присвячену цієї проблемі захистив у 1964, а докторську – у 1985 році.
З 1993 року кафедру очолює професор Бараннік Неоніла Гаврилівна, по теперішній час.